سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ـ در سفارش به هشام : مبادا که حکمت را فرو افکنی و آن را نزد نادانان بنهی . [امام کاظم علیه السلام]
دانلود خبر

وندی شرمن و سیدعباس عراقچی عصر روز پنجشنبه در هتل کوبورگ وین دیدار کردند.

 

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، ملاقات معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا در حالی عصر روز پنجشنبه انجام شد که گفته می‌شود محتوای مذاکرات آن‌ها درباره چگونگی تمدید توافق و مذاکرات بوده است.

 

هنوز از مدت زمان تمدید مذاکرات خبر رسمی منتشر نشده است اما به گفته منابع نزدیک به مذاکرات این زمان کمتر از دوماه خواهد بود.

 

با توجه به ادامه اجرای توافق ژنو و اجرای اقدامات هسته‌ای هر چه زمان تمدید مذاکرات کوتاه‌تر باشد به نفع ایران خواهد بود. از سویی مشخص نیست که اقدامات 1+5 به ویژه آمریکا در اجرای تعهداتش در زمینه لغو و کاهش تحریم‌های اشاره شده در توافق به شکل عمل خواهند کرد.

 

در عین حال یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان درباره چگونگی تمدید برنامه اقدام مشترک به ایسنا گفت که "تمدید توافق ژنو به مذاکرات و اقدامات جزیی و جدید نیاز ندارد و صرفا به رضایت دو طرف برای ادامه اجرای اقدامات متقابل نیاز دارد."

 

وی گفت: تمدید صرفا نیاز به اعلام «رضایت» دو طرف دارد و جزییات اقدامات دو طرف همان‌طور که در توافق اولیه بوده است برای مدت زمان تمدید شده ادامه

پیدا می‌کند.

 

بر اساس «برنامه اقدام مشترک» این توافق دارای یک دوره زمانی شش ماهه خواهد بود و با توافق متقابل قابل تمدید است.

 

به گزارش ایسنا،‌ بر اساس اطلاع منابع نزدیک به هیات مذاکره‌کننده ایران روز پنجشنبه کنفرانس خبری پایانی مشترک میان ظریف و اشتون برگزار نخواهد شد.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط 93/4/26:: 11:48 عصر     |     () نظر
   1   2   3   4   5   >>   >